poniedziałek, 15 sierpnia 2016

muzeum Faberge w Petersburgu


Miało być małe nadrabianie zaległości, oto ono;) W maju odwiedziłam dwa razy Petersburg (łącznie 48h w tym mieście;D) i teraz na samą myśl serce szybciej bije z miłości:)
Pięknie tam! I bardzo kulturalnie;) Na każdym kroku teatry, muzea, galerie, pomniki, cudne kamienice, mosty... Ale oczywiście jest z mojej strony tutaj pewno "ale"... aparat został w domu. Dwa razy. Dlatego też, ponieważ miałam do dyspozycji tylko komórkę, nie będę zamęczać słabymi zdjęciami tego świetnego miasta. Pomęczę jedynie średniej jakości fotkami z wnętrz muzeum Faberge w celu zachęcenia do przekonania się kiedyś osobiście o ile to wszystko jest na żywo piękniejsze;) ;>
 Muzeum posiada tylko kilka jajek carskich, ale swoimi wystawami przypomina, że Faberge był właścicielem zakładu jubilerskiego wytwarzającego piękną biżuterię oraz różne ozdobne przedmioty i zatrudniającego wielu utalentowanych pracowników. Zdecydowana większość prac tych jubilerów to unikaty. 
Jeśli mimo to się na razie tam nie wybieracie polecam chociaż wirtualne zwiedzanie na oficjalnej stronie muzeum ;) (przynajmniej jakość lepsza niż w tym poście;)) Zestaw do pisania, naczynia, pudełeczka, zegary...
Poniżej zapalniczki:D Jajko z konwaliami- wielkanocny prezent z 1898 dla Aleksandry Fiodorownej od męża, cara Mikołaja II:

Papierośnice (ta z frędzelkiem <3):


2 komentarze:

 1. <3 <3 <3
  Ojejejejujejujeuju, jaki cuda! Muzeum Faberge w zeszłym roku wpisałam na listę miejsc do odwiedzenia w Petersburgu (który od prawie dekady jest na mojej liście podróżniczej), ale nie myślałam, że jego zbiory są aż takie bogate. Zdjęcia piękne - pomimo, że komórkowe - zaraz będę oglądać szczegóły.
  Z papierośnic wybrałabym te w środku, emaliowane na niebiesko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że szybko uda się tą pozycję z listy wykreslić!;)
   Jak za to zachwycam się Twoim i Włóczykija spacerem po Budapeszcie;)!
   A papierosnicami i resztą jakoś byśmy się podzieliły;D

   Usuń